Kadangi tvora yra kraštovaizdžio architektūros dalis, galinti aplinką pagerinti arba ją užteršti, rinkdamiesi tvorą žmonės ieško varianto, kuris vienu metu atliktų kelias funkcijas ir nereikalautų daug priežiūros. Optimaliausia tvora turėtų atlikti tiek praktinę – apsauginę funkciją, tiek estetinę – darniai derėti su aplinka bei architektūra.Todėl www.tvoros123.lt siūlo savo klientams individualius sprendimus, atitinkančius konkretaus pirkėjo poreikius ir skonį bei pilną paslaugų kompleksą nuo užsakymo iki gaminio įrengimo.

Išsirinkti tinkamiausią tvorą, toks pat sudėtingas uždavinys, kaip ir išsirinkti savo namui labiausiai tinkančias užuolaidas. Jeigu anksčiau tvoros pagrindinė funkcija buvo kiemo apsauga ir jo ribų nustatymas, tai dabar vis didesnį vaidmenį vaidina tvoros ir vartų išvaizda bei dizainas. Specialistui įvertinus visus veiksnius, patars dėl tvoros stilistikos, medžiagiškumo bei įrengimo. Gausus pasirinkimas kokybiškų tvorų, vartų, vartelių bei surenkamų pamatų tvoroms. Viskas tam, kad kiemas būtų ne tik saugus, bet ir išpildytų darnią aplinkos visumą.

Tvoros funkcijos

Tvora prie namų gali turėti vieną ar net kelias funkcijas. Tvora tai:

  • Užtvara visu sklypo perimetru neleidžianti laisvai į privačią erdvę patekti žmonėms ir gyvūnams;
  • Neturi praktinės reikšmės – tik dekoratyvinis elementas;
  • Užtvara sauganti nuo dulkių ir triukšmo;
  • Sklypo ribas žyminti užtvara;

Dažniausiai tvora atlieka ne vieną, o kelias funkcijas: saugo, užtveria, žymi ribas ir kt. Tad pasiryžus aptverti sklypą, pirmiausia reiktų pagalvoti, kaip pasirinkta tvora atliks ir atitiks reikiamas funkcijas.

Tvoros funkcijos iš dalies apsprendžia jos išvaizdą – kaip ji turi atrodyti: permatoma ar aklina, iš kokių medžiagų, kokio aukščio ir pan. Visa tai telpa į estetikos ar stilistikos sąvokas. Štai čia kartais ir suklumpama, nepagalvojama, kaip aptvėrimas derės su namo architektūra, aplinka ir pan.

Tvorą parenka profesionalas

Tvoros123.lt vadovas Mantas Jakovonis patvirtina, kad tvoros pasirinkimo kriterijų yra labai daug ir juos visus tenkinantį sprendimą rasti ne taip paprasta. Tvora turi medžiagiškai, spalviškai ir tekstūriškai papildyti namo architektūrą. Tačiau, renkantis tvorą, reikėtų atsižvelgti ir į bendrą gatvės tvorų charakterį bei prie jo prisiderinti, nes taip kuriama vizualinė gatvės kokybė.

Todėl pas mūsų klientus dažniausiai pirmiausia keliauja ekspertas – žmogus, kuris apie tvoras žino beveik viską ir kurio įgudusi akis pastebi visus niuansus. Jis argumentuotai pataria dėl tvoros stilistikos, medžiagos, ieško sprendimų nestandartinėse situacijose. Juk būna, kad iš vienos sklypo pusės yra gatvė, iš kitos – kaimynas, iš trečios – miškelis. Kokią tvorą tverti, kad atliktų skirtingas funkcijas – ir slėptų nuo kaimynų, ir atvertų vaizdą, ir ribotų nuo gatvės. Be to, jis pastebi, kad, galvodami apie tvoros išvaizdą, žmonės dažnai pamiršta, kad į tvorą reikia įkomponuoti vartus, vartelius, ir taip, kad šie būtų patogūs.

Šiandien populiariausiomis yra laikomos šios tvoros: metalinės cinkuoto metalo tvoros ir Aluzinc tvoralenčių tvoros.

Aluzinc tvoralenčių tvora

Lietuvoje vis dažniau pasirenkamas variantas – tvoralenčių tvora. Pagrindinis argumentas – kainos ir kokybės santykis. Tokia tvora kainuoja žymiai mažiau nei metalinė tvora. Renkantis tokią tvorą, reikia atkreipti dėmesį į jos sudedamąsias dalis. Tvoros123.lt savo produkcijai suteikia 10 metų antikorozinę garantiją, dėl TVOROS gamybai naudojamų medžiagų ir gamybos proceso. Tvoralenčių tvorai yra naudojamos tvoralentės Aluzinc, šios technologijos esmė yra karštai galvanizuotos plieninės skardos padengimas atspariu aliuminio, cinko ir silicio mišiniu, profiliai prie kurių tvirtinamos tvoralentės cinkuoti, tvirtinimo elementai iš aliuminio. Visas tvoros segmentas surinktas, prieš dažymą gaminys yra fosfotuojamas (cheminis procesas, kurio metu metalo paviršiuje susiformuoja antikorozinė netirpių fosfatų danga, gerinanti dažų prikibimą) ir tik tuomet nudažomas milteliniu būdu, taip yra išvengta korozijos.

Tvoralenčių tvorų pasirinkimo variantai: horizontali arba vertikali tvora. Horizontali tvora paprastai pasirenkama kai šalia yra asfaltuoti arba grįsti trinkelėmis keliai, nes šis tvoros modelis kaupia dulkes. Vertikalios tvoros variantą lengviau nuplauna lietus, nes tai leidžia padaryti gaminio konstrukcija, todėl šis variantas yra universalesnis.

Metalinės vertikalios tvoros

Tai atviresnio tipo vertikalių profilių dekoratyvinės metalinės tvoros, puoštos elementais ir detalėmis. Tai išskirtinės, stilingos ir prabangios tvoros. Tvoros segmentai cinkuojami karštuoju būdu po pilno surinkimo, todėl visi suvirinimo mazgai yra apsaugoti nuo korozijos cinko sluoksniu ir dažyti milteliniu būdu. Tokiu padengimu apsaugotos tvoros įgauna ilgalaikę antikorozinę apsaugą, tarnavimo ciklas ženkliai pailgėja.

Metalinės horizontalios tvoros

Tai smarkiai populiarėjančios skandinaviško stiliaus uždaresnio tipo horizontalių profilių metalinės tvoros, pasižymi paprastu, bet savitu, beveik industriniu dizainu, Ypač tinka modernios architektūros namų aptvėrimui. Tvoros segmentai cinkuojami karštuojų būdų po pilno surinkimo, todėl visi suvirinimo mazgai yra apsaugoti nuo korozijos cinko sluoksniu ir dažyti milteliniu būdu. Tokiu padengimu apsaugotos tvoros įgauna ilgalaikę antikorozinę apsaugą, todėl galime užtikrinti aukščiausią kokybę ir ilgalaikę garantiją.

Metalinių slenkančių kiemo vartų gamyba

Stumdomų vartų užpildas parenkamas pagal tvorą (tvoralentės, dekoratyvinis užpildas, segmentas, tinklas ir k t.). Pageidaujant klientui į vartus yra sumontuojama pašto dėžutė ir jai nebereikia ieškoti vietos.

Vartų gamyba iš esmės nesiskiria nuo metalinių tvorų modulių gamybos išskyrus tai, kad prie slenkančių (stumdomų) vartų montuojama pavara, cinkuoto plieno gembinis profilis. Šis momentas turi esminių detalių, nuo kurių priklauso vartų tarnavimo laikas.

Vartai gaminami iš karšto cinkavimo plieno, rėmas gaminamas ir cinkuojamas atskirai, atskirai apdirbamas abrazyvu, dažomas milteliniu būdu, Čekijos gamykloje atskirai gaminama gembė, ji cinkuota, turi gamykloje paruoštas kiaurymes prisukimui. Tai garantija, kad metalo struktūra montavimo vietoje nepažeidžiama.

Viena iš svarbesnių tvoros123.lt vartų detalių – atskirai dažomi rėmas ir gembė. Daugelis vartų gamintojų pritvirtina gembę prie rėmo ir tik tada dažo visą konstrukciją. Vos matomas mikroplyšys tarp rėmo ir gembės nenusidažo, bet lietaus vanduo jame nusėda, į jį prasiskverbia, ir gembės su rėmu sandūra ilgainiui ima rūdyti. Dėl šios priežasties atskirai nudažytas rėmas ir gembė daug atsparesni korozijai.

Jeigu gembė prie rėmo virinama, toje vietoje nudeginamas cinkas ir atveriamas kelias korozijai, kuri, kaip žinia, turi savybę plisti. Todėl tvoros123.lt naudojama čekiška atskirų dalių dažymo technologija kur kas pažangesnė.

Dar viena tvoros123.lt vartų amžiui svarbi furnitūros detalė – nestandartinis slankiojimo mechanizmo arba taip vadinamo vežimėlio ratukų skaičius – jų yra 8 ir tai užtikrina tolygesnį vartų svorio į dvi ratukų poras pasiskirstymą, kai vartai uždaromi ar atidaromi. Esant mažesniam ratukų skaičiui, vartų svorį turi atlaikyti vos viena ratukų pora, ir tai nėra momentas, kuris ilgintų vartų tarnavimo laiką.

Daugiau informacijos apie mūsų gaminamą produkciją rasite šioje svetainėje, tvorų kataloge.

 

Tags:
Scroll to top