Rinkoje yra medinės, segmentinės, metalinės ir tvoralenčių tvoros. Kokia Jus pasirinksite priklauso nuo Jūsų. Papasakosime apie tvorų rūšis ir kaip pasirinkti sau tinkamiausią, kad kaimynų akys nebežvilgčiotų.

Medinė tvora

Teritorijų aptvėrimas medine tvora nereikalauja didelių piniginių investicijų ir puikiai tarnauja norint pasislėpti nuo aplinkinių smalsių žvilgsnių, tačiau pasirinkus natūralios medžiagos gaminį vertėtų žinoti , kad kas tris metus reikės pasitaupyti ir atseikėti apie 20 procentų sumos nuolat atnaujinant tvorą. Medinė tvora yra visiškai neatspari natūraliems gamtos reiškiniams tai yra lietus, sniegas, šaltis ir karštis. Medinė tvora greitai ir lengvai pažeidžiama pelėsių ir kitų grybų, laikui bėgant atsiranda struktūros įtrukimų, deformuojasi ir pūna.

Segmentinė tvora

Segmentinės tvoros pasirinkimas būtų ko gero pigiausias teritorijos aptvėrimo variantas. Dažniausiai renkamasi aptveriant įpatingai dideles teritorijas. Dažna į Lietuvos rinką atvežamos žemos kokybės produktas su dažymo defektais, gali greičiau nei įprastai atsirasti korozija. Renkantis tokio tipo tvorą reikia atkreipti dėmesį į gamintoją ir išduotus sertifikatus , liūdijančius gaminio kokybę. Reiktų atkreipti dėmesį, kad segmentinė tvora visiškai neriboja matomumo į gretimą sklypą ar teritoriją. Aptveriamai teritorijai besiribojančiai su mišku ar patraukliu vaizdu toks pasirinkimas būtų privalumas.

Metalinė tvora

Pasirinkimas tverti teritoriją metalinėmis tvoromis, kurios yra dvejopos, kalviško tipo atviros dekoratyvinės ir metalinės uždaro tipo. Metalinių tvorų pasirinkimas yra išskirtinis dizainas ir išvaizda, tačiau didelė lėšų investicija vienu kartu. Renkantis metalinio tipo tvorą reikia atkreipti dėmesį į gaminio padengimą, norint, kad investicija būtų ilgaamžis gaminys iš metalo turi būti cinkuotas ir dažytas milteliniu būdu, kitu atveju po kelerių metų pradės matytis pirmieji korozijos požymiai ir dar po kelerių metų tvora savo išvaizda visiškai nesiskirs nuo medinės.

Tvorlenčių tvoros

Pastaruoju metu Lietuvoje dažniausiai pasirenkamas variantas aptverti teritorija (nuosavų namų) yra tvoralenčių tvora. Pagrindinis argumentas kainos ir kokybės santykis. Žymiai mažesni kaštai nei metalinės tvoros, tačiau gaminys nereikalauja papildomų investicijų kas keleri metai kaip pasirinkus medinę tvorą. Renkantis tokio gaminio tvorą reikia atkreipti dėmesį į tvoros sudedamasiąs dalis. Tvoralentės turi būti pagamintos iš aluzinc, profiliai prie kurių tvirtinamos tvoralentės turi būti cinkuoti, tvirtinimo elementai iš aliuminio. Visas tvoros segmentas turi būti surinktas ir tik tuomet nudažytas milteliniu būdu, tokiu atveju bus išvengta korozijos. Pastaruoju metu Lietuvos rinkoje atsiranda ženkliai pigesnių tvoralenčių tvorų padengtų PVC danga (vienpusio ir dipusio padengimo kas yra neįmanoma dažant milteliniu būdu), kuri yra pažeidžiama montuojant tvorą ir gaminys surudyja. Tvoralenčių tvorų pasirinkimo variantai yra horizontali arba vertikali. Horizontali dažnai pasirenkamai kuomet šalia besiribojantys keliai yra asfaltuoti arba grįsti trinkelėmis ir panašiai, nes šis tvoros modelis kaupia dulkes. Pasirinkus vertikalios tvoros variantą lietus lengviau nuplauna bet kokius nešvarumus ar dulkių sankaupas, nes tai leidžia padaryti gaminio konstrukcija.

Taupant laiką ir lėšas renkantis tvorą bet kurios rūšies patartina rinktis pilną paslaugos paketą tai yra produktą , pristatymą ir pastatymą, tokiu atveju pardavėjas bus įpareigotas suteikti garantiją ne tik gaminiui, bet ir galutinai įgyvendintam projektui. Pirkėjui įsigijus gaminį atskirai nuo paslaugos suteikimo atsiranda galimybė manipuliacijai tarp gaminio pardavėjo ir paslaugos teikėjo, tokiais atvejais dažniausiai nukenčia galutinis produkto gavėjas tai yra jūs pirkėjas.

Platesnę informaciją galite rasti: metalinės tvoros ir tvoralentčių tvoros.

 

Tags:
Scroll to top